Návod na použitie prilby Bern

Návod na použitie prilby Bern

Nasaďte si prilbu a pomocou upevňovacieho remienka nastavte prilbu na hlave tak, aby vám pohodlne a pevne sedela na hlave.
Po zapnutí upínacieho remienku by sa prilba nemala pohybovať nijako výrazne vzad a vpred. Presvedčte sa, či vám prilba nebráni v rozhľade. Prilba je určená výhradne na jazdu na snowboarde a na lyžiach.
Nesmie sa nikdy používať pre jazdu na motorizovaných dopravných prostriedkoch, pri horolezectve a činnostiach, kedy hrozí zaháknutie či zavesenie za upevňovacie remienok. Snowboardová prilba je konštruovaná tak, aby pri prípadnom páde absorbovala určitú časť energie. Preto v prípade väčšieho nárazu či hlbšieho škrabance treba prilbu ihneď vymeniť.
Takto poškodená prilba nemôže už dostatočne chrániť vašu hlavu pred zranením.
Taktiež po dlhodobom (mnohoročnom) používaní by mala byť prilba vymenená, a to aj keď neboli nijako poškodené. Kontrolujte prilbu pravidelne na viditeľné vady a tiež či nechýbajú nejaké jej časti. Pre očistenie používajte len vodu, jemné mydlo a mäkkú handričku.
Ochranný vplyv tejto prilby môže byť znížený použitím laku, čistiacich prostriedkov, chemikálií a pod.
Prilba nesmie byť vystavená vyššej teplote ako 62 ° C. Pozor - takéto teploty dosahujú za slnečného dňa aj priestory vo vnútri automobilu! Niektoré zranenia sú nevyhnutné a úplne nezávislé na tom, akú prilbu nosíte.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie